Ağır Çelik Proje Bilgileri

Kategori Kütüphane Yazar: 5D YAPI

Çelik Yapı Mimarisi Ayrıcalıklıdır

Çelik yapı tasarımı estetik ve yaratıcılığa açıktır. Çeliğin şekil alma olanağı sınırsız olduğundan, taşıyıcı yapı pek çok türde yapılabilir, taşıyıcı yapıda çelik çok çeşitli şekillerde kullanılabilir. Yapısal çelik fabrikada çok değişik şekillerde işlenebildiğinden tasarımcılar için sınırsız yaratıcı olanaklar sağlar. Uluslararası ödül alan yapıların çoğunun çelik taşıyıcılı yapılar olması, rastlantı değildir.

    Çelik Yapılar Ferah, Büyük Açıklıklı, İşlevsel Mekanlardır

Çelik taşıyıcılı yapılar ara kolonsuz, duvarsız ve kesintisiz mekanlardır. Ara kolonlar hiç yoktur veya çok az sayıdadır. Kolon kesitleri çok küçüktür. Örnek olarak betonarmede 100*100 cm olan bir kolonun çelik karşılığı 40* 40 cm.dir. Bu da daha fazla net kullanım alanı, ofis binaları için yaklaşık %3-5 net kullanım alanı kazancı demektir.

    Döşeme Kalınlıkları Düşüktür

Kiriş boyutları betonarmeye göre düşük olduğundan, geniş açıklıklara karşın döşemeler incedir. Aynı yapı yüksekliği için daha fazla kat yapılabileceği gibi, temiz kat yüksekliği de daha fazladır. Döşeme iç hacimleri boş olduğundan bu boşluk, tüm tesisatı geçirmek için kullanılır. Böylece kullanabilir kat yüksekliğinden kayıp olmaz.

Tüm Elemanlar Kesin Ölçüsündedir

Çelik yapısal elemanların hepsi endüstriyel ön-üretimlidir. Toleranslar mm mertebesinde olduğundan montaj sorunsuz ve kusuruzdur. Şantiyede tamirat gerektirmez.

Çelik Yapı Kuru Yöntemlerle Yapılır

Kolay kurulur, temiz ve hızlı yapılır.

Çelik Yapıların Ömürleri Uzun, Kullanımı Esnek, Yenilenmesi Kolaydır

kayseri mühendislik firmaları,çelik  proje, çelik proje çizimi, çelik proje çizimi kayseri, çelik proje çizen firmalar, çelik proje çizen firmalar kayseri, melikgazi inşaat firmaları, kayseri inşaat firmaları, inşaat mühendisi kayseri, inşaat mühendisleri kayseri, inşaat mühendisleri, mühendislik firmaları istanbul ,mühendislik firmaları kayseri, inşaat mühendisliği firmaları kayseri, kayseri inşaat projeleri, kayseri betonerme inşaat projeleri, kayseri inşaat mühendisliği, kayseri konut yapı projeleri,inşaat projeleri kayseri,inşaat projeleri melikgazi,inşaaat projeleri kocasinan,inşaat projeleri talas,inşaat projeleri ildem,inşaat projeleri bünyan,inşaat projeleri erkilet,konut yapı projeleri kocasinan,konut yapı projeleri melikgazi,konut yapı projeleri ildem,konut yapı projeleri hisarcık,melikgazi,kocasinan,yahyalı,develi,erkilet,hisarcık,hacılar,gesi,betonerme proje hesaplamaları,rezidans projeler kayseri,belediye yapı ruhsatı işlemleri kayseri,istinat duvarı projesi, istinat duvarı projesi kayseri,kentsel dönüşüm firmaları kayseri,kentsel dönüşüm hizmetleri kayseri,5d mühendislik,kentsel dönüşüm,kentsel dönüşüm hizmetleri, kentsel dönüşüm projeleri kayseri, kayseri kentsel dönüşüm projeleri, kayseride ünlü mühendisler,ünlü inşaat mühendisleri,inşaat,çelik yapılar,proje,inşaat projeleri,kayseri çelik konstrüksiyon proje firmaları,kayseri çelik konstrüksiyon firmaları,kayseri çelik konstrüksiyon projeleri, kayseri çelik konstrüksiyon yapı projeleri,kayseri çelik konstrüksiyon yapılar, kocasinan çelik konstrüksiyon yapılar, melikgazi çelik konstrüksiyon yapılar, kocasinan çelik konstrüksiyon firmaları, melikgazi çelik konstrüksiyon firmaları, kayseri çelik konstrüksiyon evler, kayseri çelik çatı firmaları, çelik konstrüksiyon fiyatları, çelik konstrüksiyon fiyatları kayseri, kayseri ünlü inşaat mühendisleri,kayseri mimarlık firmaları,kayseri ünlü mimarlar,kayseri mimar,mimar projeleri kayseri,kayseri mimarlık ofisleri, kayseri mimarlık büroları, kayseri belediyesi yapı ruhsatı işlemleri